os. Sikorskiego 9
28-100 Busko-Zdrój
Obserwuj nas:

O nas

Nasza prężnie działająca nowoczesna PRACOWNIA LOGOPEDYCZNO-TERAPEUTYCZNA poleca kompleksową ofertę. Dogodne usytuowanie pracowni pozwala na przeprowadzenie zarówno specjalistycznej diagnostyki układu nerwowego, jak i poddać się zleconej terapii.

WYKONUJEMY:

  • diagnostykę chorób układu nerwowego (BADANIE EEG),
  • terapię logopedyczną,
  • terapię neurologopedyczną,
  • terapię EEG BIOFEEDBACK

 

W naszej ofercie znajdą Państwo również kompleksową diagnostykę z użyciem testów psychologicznych w zakresie m.in.:

  • wczesnego wykrycia objawów neurodegeneracyjnych,
  • wczesnego wykrycia zaburzeń pamięci,
  • opisu wyników badań kwestionariuszowych dla lekarzy neurologów i psychiatrów

 

NASI SPECJALIŚCI

Zespół Pracowni Logopedyczno-Terapeutycznych w Busku-Zdroju wyróżnia doświadczenie w pracy specjalistycznej, stale poszerzanie własnego warsztatu pracy oraz ogromne zaangażowanie w realizowane zadania. Nasza praca opiera się na pasji do pracy z ludźmi. Przykładamy dużą wagę, aby nasi współpracownicy mieli wspólne priorytety. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać Państwa w terapii i zagwarantować kompleksową pomoc.

Nasz zespół tworzą:

mgr ANNA MAZUR – wieloletni dyrektor placówek oświatowych, specjalista do spraw pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

mgr MAGDALENA CZERW – neurologopeda, pedagog specjalny, technik badań EEG

mgr PATRYCJA BACHRIJ – oligofrenopedagog, trener terapii EEG Biofeedback

 

Pani Magdalena jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku: neurologopedia z elementami audiologii i foniatrii.

Doświadczenie zawodowe pani Magda zdobywała prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe w krakowskich placówkach przedszkolnych oraz uczestnicząc, jako wolontariusz w zajęciach hipoterapii. Pracuje z dziećmi z różnorodnymi zaburzeniami komunikacji językowej i mowy oraz dorosłymi osobami z afazją. Pani Magda zajmuje się problematyką onkologopedii. Prowadzi też diagnozę (testy KOLD, KOZE, KORP), terapię logopedyczną, neurologopedyczną oraz elektro-neuro-mobilizację (ENMOT) obszaru twarzowego. W terapii neurologopedycznej stosuje metodę PNF.

 

Pani Patrycja zajmuje się kształceniem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Celem jej pracy jest przywrócenie jak największej sprawności i jak najbardziej rozległego rozwoju ucznia niepełnosprawnego, usprawnienia zaburzonych funkcji rozwojowych i intelektualnych, tj. –motoryki małej, dużej, rozwoju poznawczego (myślenia, percepcji wzrokowej, słuchowej, rozwoju społecznego i emocjonalnego, rozwoju zabawy i zainteresowań dziecka). Praca oligofrenopedagoga to także interwencje terapeutyczne, porady w zakresie problemów dotyczących opieki oraz postępowania z dzieckiem np. w zaburzeniach zachowania, zaburzeniach sensorycznych, treningu czystości, porozumiewania się.

Pani Patrycja posiada również certyfikat terapii metodą EEG Biofeedback- rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu tak, aby mózg pracował szybciej i wydajniej. Treningi EEG Biofeedback wspomagają leczenie ADHD, usprawniają koncentrację, zwiększają kreatywność, przyspieszają myślenie, poprawiają jakość snu, usprawniają pamięć, pomagają się zrelaksować i opanować stres, a także wspierają terapię dysortografii, dysleksji, dysgrafii.

„Pracując z dzieckiem niepełnosprawnym stawiamy na mocne strony dziecka oraz szukamy tego, co w nim najlepsze”

Dane kontaktowe

Rezerwacja telefoniczna

604 251 613